جمعه 9 / 8 / 1399
 
درباره مدرسه

پیش دبستانی و دبستان غیر دولتی پسرانه نیکان از سال تحصیلی 87-86 فعالیت خود را آغاز نموده است. مدیر و موسس مدرسه جناب آقای رضا فیروززارع می باشند، که دارای سوابق متعدد مدیریتی در آموزش و پرورش بوده اند. کسب عنوان رتبه یک درجه یک در اولین سال تاسیس مدرسه از مهمترین افتخارات گروه آموزشی نیکان به شمار می رود. همچنین موفقیت های دانش آموزان و کادر آموزشی مدرسه در عرصه های مختلف علمی، هنری، ورزشی و پرورشی در سطح منطقه، استان و کشور از دیگر افتخارات گروه نیکان می باشند. بهره گیری از امکانات نوین آموزشی ( کلاس های هوشمند ) و تدریس الکترونیکی ( تولید محتوای الکترونیکی بر اساس آخرین سرفصل های درسی و استفاده از نرم افزار ها و فیلم های آموزشی موجود )، در کنار کیت های آموزشی، لوازم آزمایشگاهی و اردوهای علمی، امکان یادگیری فعال دانش آموزان را فراهم آورده است.
حضور دانش آموزان پایه اول در شعبه یک، پایه های دوم و سوم در شعبه دو و پایه های چهارم، پنجم و ششم در شعبه سه علاوه بر امکان برنامه ریزی آموزشی، پرورشی و تربیتی بهتر، بسیاری از دغدغه های والدین گرامی بخصوص در پایه های پایین تر را نیز برطرف نموده است. همچنین اختصاص فضایی مستقل و مجزا برای نوآموزان پیش دبستانی و بهره گیری از مربیان توانمند به همراه برنامه های جامع آموزشی موجب گردیده تا نوآموزان، آمادگی کامل برای ورود به پایه مهم اول ابتدایی را کسب نمایند. وجود کلاس های فوق برنامه مهارت های زندگی، زبان انگلیسی، کامپیوتر و خلاقیت - رباتیک در خلال برنامه درسی، موجب تنوع آموزش و کشف استعداد های دانش آموزان گردیده است. همچنین به علت هم زمانی غالب ماه های سال تحصیلی با فصول سرد سال، کلیه فعالیت های ورزشی مدرسه در سالن سر پوشیده و استاندارد ورزشی انجام می پذیرد. برگزاری تست های مستمر استعداد یابی ورزشی، ارزیابی شرایط جسمی دانش آموز و اجرای طرح قامت سنجی از فعالیت های مهم کلاس های ورزشی به حساب می آید. نصب سامانه هوشمند حضور و غیاب دانش آموزان و ارسال پیامک در صورت تاخیر دانش آموز بسیاری از دغدغه های اولیاء محترم را برطرف نموده است. همچنین وجود وب سایت مدرسه و امکان آگاهی سریع، جامع و بدون محدودیت زمانی اولیاء از فعالیت ها، عملکرد و وضعیت دانش آموز در طول سال تحصیلی و تحلیل های مختلف آماری از روند پیشرفت علمی، تربیتی، پرورشی و ورزشی دانش آموز از جمله اقدامات دیگر جهت رفاه حال اولیاء محترم بشمار می آید.
برگزاری کلاس های انجام تکلیف و رفع اشکال ( کیف در مدرسه ) در نوبت عصر ( از ساعت 13:30 لغایت 16 ) که بصورت اختیاری می باشد، از جمله فعالیت های خاص گروه آموزشی نیکان در سطح منطقه بشمار می رود. در این کلاس ها دانش آموزان تکالیف درسی خود را زیر نظر مربیان مجرب و دوره دیده به انجام می رسانند.
از خداوند متعال دستیابی به اهداف تربیتی و آموزشی مورد نظرمان را مسئلت داریم و امیدواریم تلاشمان مورد قبول اولیاء گرامی و دانش آموزان عزیز واقع شود.
 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پیش دبستانی و دبستان هوشمند غیر دولتی پسرانه نیکان کرج می باشد .